Wybieramy portfel męski na prezent dla młodego mężczyzny – co powinien posiadać?

portfel męski

Portfel, jako dodatek niezbędny każdemu mężczyźnie, bardzo często wybieramy jest na prezent. Podczas zakupów trzeba jednak dobrze przemyśleć kilka kwestii. Zasadniczą jest oczywiście wiek solenizanta. Inny model portfela męskiego pasuje bowiem do dojrzałego mężczyzny, a inny do nastolatka czy studenta. 

Skupiając się na młodych osobach, ich potrzebach i gustach, warto zastanowić się, co takiego powinien posiadać ich portfel, co jest zbędne i jak oczywiście wybrany model powinien wyglądać. Fakt, że najlepiej skoncentrować się na galanterii skórzanej jest bowiem oczywisty. Tylko tego rodzaju produkty zapewnią trwałość wyrobu, odporność na urazy, no i przede wszystkim nieporównywalne z niczym innym poczucie estetyki. 

Zapewniamy, że nasze propozycje łączą w sobie wszystkie powyższe zalety!

Portfel dla mężczyzny – czego student lub nastolatek z pewnością nie potrzebuje?

Dojrzali panowie zazwyczaj noszą przy sobie pieniądze w wersji papierowej i monety. Bardzo często zbierają też wizytówki, a w specjalnej przegródce swojego portfela chowają zdjęcia najbliższych. Nic dziwnego, że wobec tylko drobiazgów, potrzebują dodatku pojemnego, który je wszystkie pomieści. Klasyczne, grube portfele są dla nich idealne. Mają bardzo dużo miejsca, dlatego bez problemu mieszczą się w nich zarówno zbierane paragony, jak i fotografie czy garść monet. Młodsi mężczyźni do życia podchodzą jednak zupełnie inaczej, niż ich ojcowie czy dziadkowie. Zdjęcia ukochanych osób kolekcjonują raczej w telefonach. Zamiast pliku gotówki, noszą przy sobie kartę bankomatową. A w sklepach płacą posługując się właśnie nią lub telefonem. Nic dziwnego, że klasyczne męskie portfele, to dla nich niekiedy dodatek zbyt duży, a dokładniej mówiąc dodatek po prostu niepotrzebny. Dochodząc się w tej kwestii do sedna, stwierdzić można z całą pewnością, że nastolatek, student czy po prostu młody mężczyzna – nie ma potrzeby posiadania tradycyjnego męskiego portfela.

Styl ubierania młodych mężczyzn, a idealnie pasujący do niego męski portfel

Jednak oczywistym jest fakt, że dodatek tego rodzaju musi posiadać tak czy inaczej.  Zważywszy jednak na to, że przy sobie nosi minimalną ilość drobiazgów, idealny model dla niego powinien być kompaktowy i poręczny. Tym bardziej, że mężczyźni w dzisiejszych czasach zwracają szczególną uwagę na kwestie modowe. Z rozwagą dobierają wszystkie stylizacje, coraz częściej decydując się zresztą na te w wersji slim. 

A jak wiadomo, w tego rodzaju spodniach czy marynarce wszystko bardzo się odznacza. Szczególnie to, co chowane jest w kieszeniach. Pojemny portfel tym bardziej! Właśnie dlatego idealnym modelem dla dorastającej osoby lub po prostu młodego mężczyzny jest slim wallet, a więc cienki portfel męski. Jego minimalistyczny design, bardzo poręczna forma i jak najcieńsza formuła sprawia, że staje  się on praktycznie niewidoczny. Chowając go w kieszeni marynarki czy spodni, nic się nie odznacza, ani nie wskazuje na to, że w kieszeni cokolwiek się znajduje. Nie zaburza to stylizacji, nie przeszkadza w chodzeniu i jest też po prostu… bardzo modne!

„Ślepe podążanie za modą” czy świadomy wybór?

Kwestia tego czy rosnące zainteresowanie naszymi cienkimi portfelami dla mężczyzn, to ślepe podążanie za modą, czy po prostu rzecz gustu – pozostaje otwarta. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że czasy po prostu się zmieniają. To, co kiedyś było potrzebne, a nawet konieczne – dziś staje się często zbędnym balastem. Po co zatem inwestować pieniądze w klasyczne modele galanterii skórzanej, których zwyczajnie nie potrzebujemy? Jeśli nasze oczekiwania, co do portfela dotyczą schowania w nim wyłącznie najważniejszych dokumentów, nie ma potrzeby, by kupować grube, pojemne portmonetki.

Tym bardziej, że nasza  oferta skórzanych dodatków proponuje dziś całkiem inne rozwiązania. Jeśli szukamy gadżetu mieszczącego nasze wizytówki, możemy postawić na elegancki, skórzany wizytownik. Gdy dokumentów mamy tyle, że potrzebna jest nam dodatkowa  dla nich przestrzeń, etui na dokumenty będzie najlepszym wyborem. W ten sposób stworzymy elegancki, szyty na miarę naszych potrzeb komplet.

Wszystko, to co w naszym sklepie proponujemy jest wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Zestaw, który mogą Państwo dzięki temu skompletować będzie zatem nie tylko efektowny, ale i bardzo praktyczny.
A przecież wszyscy chcemy, aby dodatki, które kupujemy jak najlepiej sprawdzały się na co dzień. Po prostu!