Taśma pakowa i jej zalety

taśma pakowa

Decyzja firmy o tym, jakiego rodzaju taśmy do pakowania należy użyć, często wydaje się prosta. Często jest to odruchowa decyzja oparta na najbardziej znanej taśmie, najbliższej lub najtańszej w zakupie. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz bezpiecznie wysyłać pudełka, czy chcesz zwiększyć rozpoznawalność marki – potrzebujesz do tego niezawodnej taśmy pakowej.

Taśma pakowa i jej zastosowanie

Istnieje wiele czynników, które mogą zagrozić przesyłce, dlatego konieczne jest użycie odpowiedniej taśmy pakowej. Prawidłowo przyklejona zapewnia bezpieczną dostawę w nienaruszonym stanie. W zależności od warunków, w których paczka jest wysyłana, zdolność taśmy uszczelniającej do pakowania jest szczególnie ważna.

Taśma pakowa jest łatwa w użyciu i nie potrzebujesz do niej specjalnego sprzętu ani dozowników, aby skutecznie ją nakładać. Ten rodzaj taśmy jest szczególnie wrażliwy na nacisk – wystarczy zetknięcie się taśmy z produktem i gotowe! Łatwo jest ją przykleić do pudeł, foliowych opakowań, a nawet na stare taśmy i etykiety. W przeciwieństwie do np. taśmy papierowej możesz używać taśmy pakowej na foliopakach i innych rodzajach materiałów, mając pewność, że się nie odklei, nawet podczas długiego transportu.

Jakie są zalety korzystania z taśmy pakowej

Taśma pakowa jest używana w różnorodnych branżach – od sklepów internetowych, po klasyczne magazyny i centra logistyczne. Jakie są najważniejsze cechy taśmy pakowej? Oto kilka z nich:

  • taśma pakowa zapewnia wytrzymałość łączeniom kartonów i opakowań, niezależnie od rodzaju materiału (pudełko kartonowe, towar owinięty folią stretch),
  • zabezpiecza przed wilgocią i innymi działaniami środowiska na ładunek,
  • skraca czas montażu paczki,
  • zapewnia przyczepność do trudnych powierzchni, takich jak szkło,
  • nadaje się do przepełnionych kartonów – uszczelnia je i utrzymuje klapy bezpiecznie zamknięte,
  • zapewnia jednolitą grubość i właściwości wypełniania szczelin opakowania,
  • eliminuje potrzebę łączenia „obu” podłoży jednocześnie w tym samym czasie i miejscu, zapewniając optymalną elastyczność produkcji,
  • jest ekonomiczna – wystarczy tylko jedno przeciągnięcie taśmą, aby skutecznie uszczelnić paczkę,
  • jest elastyczna – można ją naciągnąć na paczkę.

Taśma pakowa z nadrukiem jako forma reklamy?

Dlaczego warto korzystać z drukowanej taśmy do pakowania? Istnieje kilka powodów, że warto z tego skorzystać.

Pierwsze wrażenia są bardzo ważne. Taśma z nadrukiem niestandardowym, przedstawiająca Twoją markę, daje świetne pierwsze wrażenie, kiedy dociera do klienta. To pokazuje, że Ci zależy i zwracasz uwagę na szczegóły, co pomaga budować zaufanie do Twojej firmy i Twoich produktów. Sprawdź taśmy pakowe w ofercie Centrumpakowania.com, żeby bezpiecznie i estetycznie okleić swoje paczki.

Taśma pakowa z logiem marki, adresem www lub danymi kontaktowymi może pomóc zwiększyć świadomość Twojej firmy i umożliwić stworzenie spójnego wizerunku. Użyj taśmy pakowej z nadrukiem, aby Twoje pudełka i produkty były natychmiast identyfikowalne. Ponadto, wraz ze wzrostem zamówień online i wysyłek przesyłek użycie niestandardowej taśmy drukowanej pomoże Twojej firmie wyróżnić się z tłumu.