Lwowska perła nieopodal Przemyśla

wycieczka na Ukrainę

Ukraina i Polska mają ciekawą i bogatą historię, która do dziś oddziałuje na oba państwa. Ukraina jest bez wątpienia krajem, któremu powinno poświęcać się więcej uwagi. Wielu Polaków nie zagościło nawet do tak blisko położonego od granic naszego państwa, największego miasta zachodniej Ukrainy – Lwowa. Każdy Polak powinien zagościć na Lwowskiej Starówce, bowiem jest to miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO!

Do Lwowa można się dostać bardzo szybko. Z naszej stolicy to zaledwie pięć godzin jazdy samochodem! Wiele osób organizuje sobie sama wyjazdy na lwowską ziemię. Lwów jest generalnie najczęściej odwiedzanym miastem wśród polskiego społeczeństwa. Miasto znajduje się bardzo blisko polskiej granicy oraz jest miejscem wypadowym do innych części Ukrainy. Warto wspomnieć o Biurze Podróży „Chortycia”, które posiada bogatą ofertę wyjazdów na malownicze zakątki ziemi ukraińskiej. Oferty biura można odnaleźć na stronie https://www.kresy.com/.

Biuro organizuje wycieczki na Ukrainę od 1999 roku. Firma posiada duże doświadczenie w turystyce oraz prowadzi długoletnią współpracę z partnerami poza granicami Polski. Specjalizacją biura są przede wszystkim wycieczki do Lwowa oraz na Ukrainę. W swojej ofercie mają wycieczki do Kijowa, Podola, Odessy, Zakarpacia oraz Truskawca.

Najpopularniejszym produktem biura są wycieczki do Lwowa, które odbywają się z Przemyśla, Bieszczadów, Lublina, Rzeszowa, Krakowa, Katowic oraz Warszawy. Sztandarowymi wyjazdami są jednak wycieczki do Lwowa z Przemyśla. Miasto znajduje zaledwie 100 km od lwowskiej starówki! Biuro organizuje noclegi w Przemyślu oraz we Lwowie według wymogów klienta, w hotelach o różnej klasie. Będąc na Podkarpaciu warto skorzystać z wycieczki! Firma oferuje jednodniową wycieczkę do Lwowa z Przemyśla. Wyjazd jest tak zorganizowany, że można odwiedzić najważniejsze lwowskie zabytki. Wycieczka rozpoczyna się wcześnie rano i ma dosyć duże tempo. Podczas wycieczki możemy zobaczyć lwowski rynek, różnego rodzaju katedry i kościoły, cmentarze oraz operę. Po zwiedzaniu jest czas wolny na zakupy. Organizatorzy dają również możliwość wykupienia obiadu. Wyjazd kosztuje 150 zł za osobę, dzieci posiadają odpowiednie do wieku zniżki. W wycieczce może wziąć udział minimalnie 15 osób.