Jak zrobić klosz do lampy

Jak samodzielnie zrobić klosz do lampy?

Nie da się ukryć, że lampy są w naszym mieszkaniu niezwykle ważnym elementem. Po pierwsze dają nam światło, a po drugie są świetną dekoracją naszego wnętrza. Gdy przeglądamy sobie stronę https://edisonlighting.pl/ to widzimy same piękne modele lamp. Niektórymi możemy się śmiało zainspirować. W dzisiejszych czasach panuje moda na wykonywanie wielu rzeczy samodzielnie. Wykonany samodzielnie klosz do lampy, brzmi świetnie. Okazuje się, że wcale nie jest to zbytnio skomplikowane. Możemy użyć dekoracyjnej tapety. Tapeta rozproszy częściowo światło. W ten sposób danemu pomieszczeniu nadamy przytulny charakter. Spróbujmy.

Czego będziemy potrzebować?

Na pewno będziemy potrzebować następujących przedmiotów: klej do papieru, dziurkacz, kolorowe wstążki, żarówki o malej mocy, oprawy lamp z kablem, arkusze z tapet, taśma malarska, kombinerki, nożyczki, długopisy, drut oraz długa linijka.

Instrukcja krok po kroku

Na samym początku z rolki tapety należy wyciąć kawałek o długości 53 centymetrów. Na odwrocie co dwa centymetry należy narysować linie równoległe, dociskając mocno długopis.

Następnie należy przykleić rogi malarską taśmą. Nie będzie się dzięki temu zwijała przy rysowaniu. Linię ostatnią zaznaczamy jeden centymetr od brzegu tapety. Dzięki temu umożliwione mamy sklejenie klosza.

Teraz czeka nas składanie harmonijki. Papier zginamy wzdłuż linii, w ten sposób tworzymy harmonijkę oraz mocno dociskamy żeberka.

Kolejne kroki

Następnie robimy dziurki po obu końca każdego z żeberek. Przewlekamy przez nie drut o długości dwudziestu centymetrów, a następnie zawiązujemy. Podobnie postępujemy z dłuższym kawałkiem drutu o długości trzydziestu centymetrów. Następnie uformować należy druty w okręgi.

Rozkładamy z tapety harmonijkę na okręgach drucianych, tak aby powstał walec z dołem szerszym. Drut należy przewlec oraz związać wstążką. Wstążka śmiało go ukryje. Nie zapomnijmy spodu żeberka ostatniego posmarować klejem w ten sposób, aby nasz klosz się zamknął. Ostatni już krok to przywiązanie klosza do kabla drutem czy też wstążką. Żarówka powinna być w części szerszej oraz dolnej klosza.

Lampa gotowa.