Jak szkolenia pomagają wybrać dobry kwas hialuronowy?

szkolenie kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to jeden z najbardziej cenionych składników preparatów używanych w salonach kosmetycznych. Nie dzieje się tak jednak bez powodu. Ma bowiem silne działanie odmładzające, nawilżające i wygładzające. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących posiadać gładką, sprężystą i nawilżoną skórę. Szkolenia z medycyny estetycznej mogą łatwo nauczyć, jak wybrać dobry kwas hialuronowy i w jaki sposób prawidłowo go stosować. Pomoże to nie tylko wykonywać zabiegi na wysokim poziomie, ale także dobrać odpowiedni kwas hialuronowy do aktualnego zapotrzebowania.

Jak wybrać wielkość cząsteczek kwasu hialuronowego?

szkolenia kosmetyczne

Sprzedawany w hurtowniach kwas hialuronowy to żel wodny, w którym unoszą się cząsteczki w różnych wielkościach. Dostępne są 3 wielkości cząsteczek, z których każda ma inne oddziaływanie na skórę. Najmniejsze cząstki przenikają do wewnątrz skóry i wiążą tam wodę. W ten sposób mogą skutecznie poprawić stopień nawilżenia i zadziałać najgłębiej ze wszystkich cząsteczek. Zadaniem małych cząstek jest poprawianie jędrności skóry i zwiększanie przenikania do niej substancji czynnych. Wielkie cząstki chronią skórę przed utratą wilgoci, tworząc film na jej powierzchni. Kwas hialuronowy posiadający najmniejsze cząsteczki jest najdroższy, a najtańszy pozostaje preparat mający największe cząstki.

Jak wybrać stężenie procentowe kwasu hialuronowego?

Stężenia dostępnych kwasów hialuronowych wynoszą od 1% do 5%. Jeśli wybierzemy kwas o stężeniu 1%, to w preparacie będzie zawarty jego 1%. Im wyższe stężenie kwasu, tym jego cena będzie wyższa.

Stężenie i wielkość cząstek to najważniejsze parametry

O skuteczności kwasu hialuronowego decyduje jego stężenie i wielkość zawartych w nim cząsteczek. Takie informacje zawsze znajdą się na opakowaniu. Niestety, nigdzie nie da się znaleźć opisu, jak szybko preparat zostanie wchłonięty przez skórę. Szkolenia kosmetyczne  i odbywające się na nich ćwiczenia praktyczne pozwalają na dokładne zapoznanie się z działaniem tej substancji. Dla osób bardziej zaawansowanych nieodzowne jest szkolenie kwas hialuronowy. Można tu zapoznać się z teorią, poznając wyniki najnowszych badań i zapoznając się z dostępnymi na rynku nowoczesnymi produktami. Ważna jest także możliwość samodzielnego wykonania zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego. Odbywa się to pod okiem doświadczonego szkoleniowca. Niewątpliwym atutem jest fakt, że aż 80% szkolenia stanowią ćwiczenia praktyczne. Sprawia to, że lekarze i kosmetolodzy nie tylko posiadają najnowsze informacje praktyczne, ale także potrafią wykorzystać je w praktyce, wykonując zabiegi na wysokim poziomie.