Jak spać na poduszce ortopedycznej

poduszka

Poduszka ortopedyczna – jak na niej spać?

Odpowiedni dobór poduszki ortopedycznej

Poduszka ortopedyczna jest przede wszystkim przeznaczona dla osób, które się skarzą na dolegliwości kręgosłupa. Pomaga ona na uporanie się z bólem. Co więcej także zapobiega powstawaniu tak zwanej dysplazji czy też innych wad. Jest także rozwiązaniem idealnym dla osób, które po prostu dbają o zdrowie, spędzają wiele czasu za biurkiem czy też pracują fizycznie. Aby jednak poduszka ortopedyczna naprawdę była skuteczna, musi być odpowiednio dobrana, a jeszcze ważniejsze jest to, aby potrafić na niej odpowiednio spać.

Budowa medycznej poduszki

Wysokiej jakości oraz certyfikowane poduszki ortopedyczna stworzone są najczęściej ze sprężystej pianki. Również obecnie znajdziemy na rynku takie, które są wykonane z pianki z pamięcią. Tenże materiał jest wrażliwy jak najbardziej na ciepło oraz przybiera kształt danego użytkownika. Poduszki w tym typie są zalecane przez wielu ortopedów oraz także fizjoterapeutów. Poleca się je ściśle w celach profilaktycznych jak i także osobom z bólami kręgosłupa.

Jak na tej poduszce spać?

Aby spać prawidłowo na ortopedycznej poduszce, zwłaszcza tej wyposażoną w wyraźną oraz dosyć wysoką krawędź, szczególną uwagę należy zwrócić na ułożenie odpowiednie głowy oraz także szyi na powierzchni. Odpowiednio w zagłębionej jak i także na jej części wypukłej. Działanie skuteczne ortopedycznej poduszki, polega na niczym innym jak na podparciu właściwym szyjnego odcinka oraz zapewnieniu pozycji anatomicznej kręgosłupa, zależy od możliwie najlepszego oraz szczelnego wypełnienia pomiędzy przestrzeniami. Znacznie tutaj także niebagatelne ma samo dopasowanie jej wysokości. Poduszka ortopedyczna zbyt wysoka powodować może bóle jak i także napięcia w okolicy szyi oraz barku. Z kolei poduszka zbyt niska nie będzie spełniała swoich zdań oraz odciążać nasz kręgosłup. Na pewno wszelkie wskazówki przekaże nam lekarz prowadzący czy też osoba, która pracuje w sklepie z akcesoriami ortopedycznymi.