Jak odpowiednio ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Rozmowa kwalifikacyjna to dla każdego duży stres – niezależnie od tego, czy staramy się o pracę w korporacji, urzędzie czy niewielkiej agencji reklamowej. Aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, należy zadbać o zrobieniu jak najlepszego wrażenia na osobach przeprowadzających  rerutację. Dobrze napisany życiorys i wysokie kompetencje mogą nie wystarczyć. Konieczne jest bowiem ubranie się na rozmowę kwalifikacyjną elegancko, ale odpowiednio do rodzaju firmy i wybranego stanowiska. Czasami informacja o wymaganym Dress Code jest dostępna na stronie przedsiębiorstwa lub zawarta w treści ogłoszenia. Najczęściej jednak taki dylemat kandydat na przyszłego pracownika musi rozwiązać sam.

Garnitur na rozmowie kwalifikacyjnej

Nie zawsze na rozmowie kwalifikacyjnej wymagany jest garnitur. Warto jednak pamiętać, że lepiej nieco przesadzić z eleganckim strojem niż ubrać się zbyt luźno. Ponadto garnitur to konieczność, jeśli w wybranej firmie lub instytucji wymagany jest oficjalny Dress Code – dotyczy to banków, urzędów, korporacji, kancelarii prawnych, etc. Na rozmowę z przyszłym pracodawcą należy wybrać model biznesowy w kolorze ciemnoszarym lub granatowym. Do niego odpowiednia będzie biała lub błękitna koszula męska – Modini.pl. Nie może ona posiadać wzorów ani innych ozdób. Dobrze za to zaprezentuje się mankiet zapinany na guziki. Doskonałym dopełnieniem całości będzie gładki krawat. Nie co trudniej o formalną stylizację zadbać latem. Z pomocą przychodzą tu letnie garnitury z cienkiej wełny lub innego materiału tego typu. Odpowiednia do niego będzie koszula z bawełny. Nawet wtedy warto jednak unikać: krótkich spodenek i koszulek, sandałów oraz innych nieeleganckich elementów odzieży i obuwia.

Jak dobrać dodatki?

Wybierając strój na rozmowę kwalifikacyjną nie można zapominać o butach. Muszą pasować do całości i korespondować z paskiem do spodni. Jeśli tak nie będzie, skutecznie zepsują cały efekt. Podobnie powinno się zwracać uwagę na dobór skarpet do koloru butów i spodni. Nie mogą także być zbyt krótkie, gdyż odsłonięta podczas siedzenia łydka wygląda nieestetycznie. Na koniec warto pamiętać o tym, że jedyna akceptowana podczas rozmowy kwalifikacyjnej biżuteria to zegarek i obrączka. Nie akceptowane są kolczyki, łańcuchy sygnety czy widoczne tatuaże. Całość powinna składać się na elegancki, spójny i schludny ubiór, który wzbudzi zaufanie u przyszłego pracodawcy.