Finansowanie nieruchomości – gotówka czy kredyt

finansowanie nieruchomości

Kupowanie nieruchomości w ostatnich latach stało się nie tylko modne, ale również bardzo opłacalne. Na sprzedaż nieruchomości do remontu decydują się zazwyczaj osoby stojące przed nagłą koniecznością zdobycia dodatkowych funduszy na nagłe potrzeby. Wbrew pozorom, mieszkań przeznaczonych do remontu jest w Polsce bardzo wiele. Najczęściej korzystają z tych ofert młode małżeństwa oraz inwestorzy sprzedający później te lokale w formie flippingowej. Jest to w tej chwili jeden z najpopularniejszych sposobów na to, aby podbić ceny nieruchomości już po przeprowadzonych remontach. 

 Formy finansowania nieruchomości inwestycje w nieruchomości

Inwestycje w nieruchomości będą się szybko i łatwo zwracać, jeżeli ulokujemy nasz kapitał w atrakcyjnym lokalu, położonym w dogodnej lokalizacji, gdzie każdy będzie chciał zamieszkać. Podstawową formą inwestowania w nieruchomości jest standardowy wynajem na czas określony. Jakie znajdziemy różnice między wynajmowaniem mieszkania w trybie ciągłym a flippingiem?

 • wynajem mieszkania bierze pod uwagę jedną stałą stawkę na miesiąc, we flipingu można zdecydować się na wynajmowanie mieszkania jedynie na weekendy, a zarobić tą samą kwotę lub nawet większą
 • wynajęcie mieszkania na dłuższe okresy wiąże się z większymi stratami eksploatacyjnymi, a flipping wymaga z kolei, aby lokum pod względem wyposażenia było bardziej dopieszczone
 • flipping opłaca się zwłaszcza w sezonie, w okresie wakacyjnym, gdy wszyscy szukają sposobów na to, aby dobrze i tanio wypocząć w prywatnych mieszkaniach, gdzie można czuć się w pełni anonimowo

  Więcej informacji: Flipnapierwotnym.pl

Zakup mieszkania na kredyt: zalety i wady jak kupić mieszkanie

Kupić mieszkanie bezpośrednio za gotówkę mogą nieliczni. Większość nie dysponuje tak okazałym kapitałem, aby całą sprawę móc sfinalizować od razu. Dlatego tak bardzo istotne jest wybranie odpowiedniego banku, który udzieli nam kredytu od ręki na wiele lat. Ubiegając się o kredyt na mieszkanie, które później wynajmiemy lub przeznaczymy pod flipping, musimy:

 • posiadać stałe źródło dochodu
 • funkcjonować bez innych obciążeń kredytowych, niespłaconych egzekucji komorniczych
 • dysponować wyciągami z kont oraz posiadać pozytywną opinię w Biurze Informacji Kredytowej
 • przedstawić dokumenty o prowadzeniu działalności gospodarczej w formie flippingu, jeżeli taką prowadzimy

  Dowiedz się więcej o inwestowaniu w nieruchomości na Flipnapierwotnym.pl

Mieszkanie za gotówkę, co warto wiedzieć? 

Tani kredyt na mieszkanie zaoferować nam może obecnie właściwie każdy popularny bank. Stopa oprocentowania takiego kredytu właściwie wszędzie jest taka sama. Decydująca jest jednak możliwość rozłożenia należności kredytowej na określoną liczbę lat. Jeśli dysponujemy gotówką, którą chcemy przeznaczyć na mieszkanie, także takie do remontu, upewnijmy się, że sprzedawca nie pozbywa się nieruchomości wraz z zadłużeniem lub innymi, ukrytymi kosztami, za jakie odpowiedzialnością chce nas obarczyć. Zniszczone mieszkania za gotówkę wymagać będą dodatkowych inwestycji remontowych, co trzeba wziąć pod uwagę, gdy postanowimy rozwinąć naszą działalność flippingową. Po wyremontowaniu mieszkanie będzie można sprzedać nawet dwa razy drożej od ceny, za którą zostało ono nabyte.

Sprzedaż nieruchomości, co z kredytem? 

Jeśli chcemy sprzedać nieruchomość w sytuacji, gdy kredyt nie został jeszcze spłacony do końca – można udać się do placówki bankowej wraz z chętną osobą, która chce się stać nowym właścicielem mieszkania. Kwota kredytu, która pozostała do spłaty, zostaje przeniesiona na nowego właściciela.  Odliczona od zysku sprzedającego nieruchomość. Najwygodniej jest jednak sprzedać mieszkanie za kwotę automatycznie regulującą całość zobowiązania względem banku, przez co pozbywamy się też niepotrzebnych nerwów i stresu. Nasza zdolność kredytowa pozwoli nam już po sprzedaży jednego mieszkania automatycznie nabyć kolejne. Na tym właśnie polega nowoczesny flipping – dysponujemy mieszkaniami i lokalami gospodarczymi w różnych lokalizacjach i czerpiemy z ich wynajmowania określone dochody. Drobne opóźnienia w spłacie należności za kredyty mieszkaniowe nie wpływają negatywnie na naszą historię kredytową.