Cel wynajmu agregatu, a jego moc – dlaczego to tak ważne?

agregaty prądotwórcze wynajem

Rodzaje agregatów i ich zastosowanie

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które samodzielnie wytwarza prąd i zasila nim inne sprzęty. Potrzebuje do tego zwykle paliwa lub gazu ale oprócz tego jest samowystarczalnym źródłem prądu. Obecnie żaden szpital, fabka, urząd czy też większe przedsiębiorstwo, w tym także rolnicze, nie wyobraża sobie działalności bez zabezpieczenia w formie agregatów. Coraz częściej mieszkańcy terenów, na których często muszą borykać się z przerwami w dostawach prądu również inwestują w agregaty przeznaczone do użytku domowego. Popularne zwykle w okresie letnim, imprezy plenerowe, koncerty czy festyny także nie mogą obejść się bez generatorów prądu. Ze względu na ich różnorakie zastosowanie warto zaznaczyć różnice pomiędzy poszczególnymi modelami. To właśnie od przeznaczenia uzależnione są parametry sprzętu, który planujemy kupić lub wynająć. Przede wszystkim należy rozróżnić agregaty na jedno i trójfazowe. Te pierwsze sprawdzą się w zasilaniu urządzeń gospodarstwa domowego. Drugie z kolei poradzą sobie z wymaganiami większych sprzętów czy maszyn oraz z zasileniem kilku urządzeń jednocześnie. Ważną informacją może okazać się również hałas jaki wytwarza agregat podczas pracy. Zwykle są to dość głośne urządzenia. Jeśli wiemy, że może to stanowić problem dla nas lub sąsiadów, warto poszukać modelu z wygłuszającą osłoną.

Jak mocny agregat wynająć?

Agregaty prądotwórcze wynajem czy kupno?  To pytanie zadaje sobie wiele osób. Jeśli wybór padnie na wynajem to podstawową kwestią będzie moc urządzenia, jakie potrzebujemy. Moc agregatu zawsze powinna być dostosowana do jego przeznaczenia. Udając się do wypożyczalni tego sprzętu warto mieć już sprecyzowane oczekiwania i zamiary względem pracy agregatu. Pomoże to obsłudze dobrać najbardziej optymalny model. Warto przy tym pamiętać, że im wyższa moc tym wyższa cena za wynajem. Dlatego właśnie nie warto bagatelizować tej kwestii bo któż z nas lubi przepłacać? Na kemping nie potrzebujemy wyjątkowo mocnego sprzętu dlatego warto wynająć mały, przenośny agregat za niewielkie pieniądze, który posłuży nam do zasilenia podstawowych urządzeń jak np. telefon komórkowy. Wynajem agregatu na plac budowy wymaga z kolei znacznie sprzętu o wyższych parametrach aby można było zasilić nim np. betoniarkę. mocniejszy generator warto wybrać również wtedy, gdy planujemy jednocześnie zasilać pracę kilku urządzeń. Zupełnie inną moc powinien mieć agregat, którego użyjemy w celu zabezpieczenia plenerowego koncertu. Te wszystkie przykłady pokazują jak ważne jest określenie celu wynajmu agregatu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wynajmując agregat warto porozmawiać z kimś z obsługi klienta, poprosić o poradę lub bardziej szczegółowe informacje na temat konkretnych modeli. Kompetentne osoby powinny być w stanie dobrać odpowiedni agregat do wymagań i potrzeb klienta. Ponadto, szczególnie w przypadku dużych i mocnych agregatów przydatna może się okazać pomoc w transporcie sprzętu oraz montażu i podłączenia generatora do urządzeń, które ma zasilać. Wiele firm zajmujących się wynajmem agregatów oferuje takie usługi.